Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sezonowa sprzedaż fajerwerków

2020-12-02
Sezonowa sprzedaż fajerwerków

Hurtownia Fajerwerków Białystok

Jako największa hurtownia fajerwerków w Polsce, od ponad 30 lat zaopatrujemy setki punktów sprzedaży sezonowej w całym kraju. Niezmiennie co roku otrzymujemy od Was wiele pytań dotyczących warunków jakie trzeba spełnić by móc handlować fajerwerkami. Najczęściej pytacie nas co trzeba zrobić by sprzedawać fajerwerki w sezonie zimowym w swoim sklepie, straganie lub namiocie.

Prócz handlu fajerwerkami jesteśmy przede wszystkim profesjonalnymi pirotechnikami z zawodu i miłośnikami swojej pracy. Przez ostatnie 30 lat organizowaliśmy tysiące pokazów dla miast, urzędów, instytucji państwowych oraz osób prywatnych. Pozwoliło nam to prócz ogromnej wiedzy technicznej i prawnej, zebrać wiedzę dotyczącą tego, co podoba się ludziom. Dzięki temu nie tylko wiemy jak pomóc Ci sprzedawać fajerwerki, ale również jakie fajerwerki wybrać by handel nimi był dla Ciebie opłacalny.. Znamy swój towar od podszewki, bo sami go używamy podczas swoich pokazów fajerwerków

Poniżej postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz już wiedzieć co zrobić by legalnie sprzedawać fajerwerki w swoim punkcie sezonowym – i dobrze na tym zarobić.

Kto może sprzedawać fajerwerki

Wbrew temu co można przeczytać w internecie – sprzedawać fajerwerki sezonowo może każda osoba, która ukończyła 18 rok życia i ma założoną działalność gospodarczą i odpowiedni wpis PKD w ewidencji działalności.
Jest to bardzo dochodowe zajęcie ponieważ w bardzo krótkim okresie pozwoli Ci dużo zarobić, nie generując przy tym dodatkowych kosztów. Zanim jednak zdecydujesz się otworzyć własny punkt z fajerwerkami w listopadzie i grudniu, zapoznaj się z najważniejszymi przepisami, których musisz przestrzegać podczas sprzedaży fajerwerków.

Koncesja na sprzedaż fajerwerków

Koncesja to bardzo ważny dokument, którego uzyskanie nie jest takie proste. Nie ma jednak obawy, jeżeli decydujesz się na otworzenie stoiska z fajerwerkami i będziesz handlować nimi tylko w sezonie zimowym – nie potrzebujesz wcale mieć żadnej koncesji jeśli będziesz handlował do maksymalnie 90 dni w roku.
Koncesja, o której często można słyszeć, to dokument, który reguluje obrót materiałów pirotechnicznych do użytku cywilnego a więc fajerwerków profesjonalnych. Ty, decydując się na sprzedaż artykułów pirotechnicznych – sprzedawać będziesz artykuły amatorskie, czyli takie, na których używanie i sprzedaż nie potrzeba żadnego zezwolenia (klasy produktów F1,F2,F3,T1,P1).

Przepisy prawne dotyczące sprzedaży fajerwerków

Głównym dokumentem, który reguluje sprzedaż fajerwerków amatorskich jest Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy produkcji, transporcie wewnątrzzakładowym oraz obrocie materiałów wybuchowych, w tym wyrobów pirotechnicznych. Całe rozporządzenie możesz pobrać klikając na ten link: Teks rozporządzenia do pobrania.

Najważniejsze punkty, które dotyczą sprzedaży sezonowej i będą Cię obowiązywać to:

1) w Twoim doraźnym punkcie sprzedaży nie może się znajdować jednorazowo więcej niż 300kg brutto materiałów pirotechnicznych (handel do 21 dni w roku) na zapleczu lub w pomieszczeniach sklepowych w rozumieniu ustawy jest to 1000kg brutto materiałów pirotechnicznych (handel 90 dni w roku). Mogą się tam również znajdować tylko materiały klas F1,F2,F3,T1,P1 – czyli fajerwerki amatorskie. Jeśli nie masz pewności jak zakwalifikować swój punkt sprzedaży i ile w sumie możesz na nim przetrzymywać fajerwerków – skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci!
2) Twój punkt musi również mieć minimum dwie gaśnice pianowe o minimalnej pojemności 6 litrów oraz przynajmniej jeden koc gaśniczy
3) jeżeli planujesz otworzyć punkt sprzedaży w innym obiekcie handlowym, lub w jego otoczeniu, możesz to zrobić tylko na oddzielnie wyodrębnionym stanowisku, bez możliwości sprzedaży samoobsługowej
4) na końcu, chociaż najważniejsze, jest umieszczenie informacji o zakazie sprzedaży fajerwerków osobom poniżej 18 roku życia.

Powyższe punkty to tylko podstawowe informacje, których należy ściśle przestrzegać jeśli chcesz sprzedawać sezonowo fajerwerki.
Szczegółowo wszystkie są podane w powyższym rozporządzeniu – pamiętaj jednak, że jeśli zostaniesz naszym klientem, obejmiemy Cię wsparciem prawnym oraz pomożemy Ci w stworzeniu odpowiedniej wymaganej dokumentacji.

Zakaz sprzedaży fajerwerków

Od wielu lat mylnie powtarzana jest zarówno przez media jak i niezwiązane z branżą pirotechniczną osoby, informacja, że obowiązuje zakaz sprzedaży i używania fajerwerków w ciągu roku. Jest to nie prawda. Fajerwerki mogą być sprzedawane przez cały rok, w wyspecjalizowanych punktach sprzedaży, takich jak nasza hurtownia fajerwerków w Białymstoku. Dodatkowo należy również pamiętać, że fajerwerki to legalna zabawa i można ich używać również przez cały rok – na terenach prywatnych. Gdyby tak nie było, nasza hurtownia fajerwerków nie mogłaby przecież istnieć.

Ustawa na, którą często powołują się przeciwnicy fajerwerków, która mówi o możliwości używania fajerwerków tylko kilka dni w roku – odnosi się do miejsc publicznych. W praktyce oznacza to, że faktycznie, tylko w określone dni w roku możemy wyjść na ulicę, czy plac miejski i puszczać swoje fajerwerki. Jednakże już na własnym podwórku, czy innym terenie prywatnym (dom weselny, pole sąsiada, itp.) możesz legalnie używać fajerwerków przez cały rok. Należy przy tym zachować umiar, nie robić tego nagminnie i uporczywie i przestrzegać godzin tzw. ciszy nocnej. W takim wypadku, nie ma zastosowania art. 51 Kodeksu Wykroczeń: „§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni) , ograniczenia wolności ( trwa 1 miesiąc) albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych) .” Potwierdzają to liczne wyroki sądowe, które możemy udostępnić naszym klientom.

Jak łatwo i w krótkim czasie zarobić na sprzedaży fajerwerków?

To z pozoru bardzo łatwe pytanie. W końcu już na samym początku napisaliśmy, że fajerwerki to świetny sposób na grudniowy zarobek. Kluczem do sukcesu jest jednak wybór odpowiedniej hurtowni fajerwerków, która zapewni nam towar. Wbrew pozorom, nie należy się kierować przede wszystkim oferowaną ceną i poziomem rabatów – jak mogłoby się logicznie wydawać. Co jest więc kluczowe byśmy mogli rozpocząć sprzedaż fajerwerków i liczyć na duże zyski?

1) Sprawdź jak długo dana firma istnieje na rynku i zajmuje się pirotechniką

Nie istnieją szkoły pirotechniczne ani żadne kursy, które mogą nauczyć Cię jak w szybkim tempie zostać pirotechnikiem i znać się na wszystkich fajerwerkach – a właśnie ta wiedza zagwarantuje Ci idealny dobór towaru do handlu. Niejednokrotnie spotykamy się z małymi firmami, które krótko istnieją na rynku i nazywają się dużymi hurtowniami fajerwerków. W tym wypadku odpowiednia hurtownia fajerwerków powinna przede wszystkim służyć Ci swoim doświadczeniem i wiedzą zdobytą przez lata a nie wystarczy na to rok lub nawet pięć lat działania w tej branży. Tylko doświadczeni pracownicy i właściciele będą w stanie odpowiedzieć na każde Twoje pytanie, przeszkolić Cię z zasad bezpiecznego użytkowania fajerwerków oraz przepisów prawnych a także dobrać Ci towar, który sprzedasz z zyskiem.

2) Odwiedź hurtownie osobiście

Jeśli zabierasz się za planowanie sprzedaży dopiero w połowie grudnia – może być to ciężkie do zrealizowania. Nie oszukujmy się, zostanie Ci wtedy mało czasu na podróżowanie po kraju w poszukiwaniu najlepszego dostawcy fajerwerków. Jeśli jednak masz trochę czasu, to zdecydowanie powinieneś poświęcić chociaż chwilę i sprawdzić kilka hurtowni osobiście. Dlaczego to takie ważne? Na własne oczy możesz się wtedy przekonać czy świetny marketing internetowy lub bardzo miła rozmowa telefoniczna/mailowa mają przełożenie na rzeczywistość. Dopiero na miejscu przekonasz się czy dana hurtownia faktycznie ma towar, który oferują w sprzedaży internetowej lub czy mają go wystarczająco tyle by móc zapewnić Ci stałą dostawę. Nie chcesz przecież żeby w szczycie sprzedaży, gdy zarabiasz najwięcej, zabrakło Ci nagle głównego produktu, po który wracają klienci a wybrana przez Ciebie hurtownia fajerwerków nie miała go na swoim stanie. Żeby tego uniknąć, poproś o to by oprowadzono Cię po magazynach – prawdziwa hurtownia nie powinna się od tego wymigiwać.

3) Postaw na różnorodność

Mogłoby się wydawać, że dobrym pomysłem będzie wybranie jednego importera fajerwerków i dokonanie zakupów tylko u niego. W końcu powinien on nam przedstawić lepszą ofertę na swoje fajerwerki aniżeli hurtownia pośrednicząca w sprzedaży tego towaru. Nic bardziej mylnego.
Importerzy fajerwerków (producenci fajerwerków) dostosowują swoje progi cenowe do wielkości Twoich zakupów, dbając w ten sposób o swoich dystrybutorów. W praktyce oznacza to przede wszystkim to, że decydując się przeznaczyć na towar poniżej 50 000zł – uzyskasz lepsze ceny w dużej hurtowni niż u producenta.

Jednak jak już pisaliśmy wyżej – cena to nie wszystko. To czym przede wszystkim zdobędziesz serca klientów to różnorodność. Dużo ciężej będzie Ci sprzedać towar, jeśli będziesz miał tylko 20-30 różnych pozycji. Nawet jeśli będziesz miał je w dużych ilościach, będą miały piękną grafikę i świetne efekty. Klienci kochają różnorodność i z doświadczenia wiemy, że dużo lepiej radzą sobie nawet małe stoiska, które mają duży wybór różnych rodzai, aniżeli te, które oferują mniejszy przekrój produktów. Pamiętaj, że fajerwerki kupuje się oczami i właśnie tym, w wyborze będą się kierować Twoi klienci.

4) Cena to nie wszystko

Dlaczego ciągle to powtarzamy? Fajerwerki to bardzo specyficzne produkty. Ciężko jest je z sobą porównać dla osoby, która nie zajmuje się tym zawodowo. Często dwa produkty, które z pozoru mają identyczną specyfikację – różnią się od siebie ceną nawet o połowę i nie zależy to od marży hurtowni fajerwerków. To, czym posługujemy się podczas wyceny fajerwerków, jest ogólnie mówiąc – wartość estetyczna. Ilość strzałów, a nawet kaliber (wielkość) nie są wystarczające by porównać z sobą dwa produkty, bo chociaż zewnętrznie niczym się nie różnią, to „w środku” już tak. Mogą różnić się od siebie czasem działania, ilością efektów, ilością kolorów, układem otwierania się na niebie itp czyli wszystkim tym, czego nie jesteś w stanie ocenić podczas kupowania fajerwerków. Co więcej, ten sam produkt, w różnych latach, może się różnić jakością – co też wpływa na jego cenę końcową.

Pamiętaj, że większość Twoich przyszłych klientów, liczy na to, że produkty, które u Ciebie kupi, będą najwyższej jakości. Niektórzy z nich zostawią na Twoim stoisku z fajerwerkami setki złotych w oczekiwaniu, że wydane pieniądze będą miały odzwierciedlenie w pięknych efektach na niebie. Tylko w ten sposób stworzysz sobie grono klientów, które będzie do Ciebie wracać. Nie warto więc skupiać się na tylko najtańszych i najsłabszych produktach jakościowo bo te, klienci rozpoznają bardzo łatwo i nie polecą Cię swoim znajomym. Zdarzają się oczywiście również klienci, dla których wyznacznikiem jest jak najniższa cena – dobry dostawca zapewni Ci i takie fajerwerki.

Dobór odpowiedniej hurtowni fajerwerków to klucz do Twojego sukcesu i dużego zarobku. Decydując się na dobrego i doświadczonego dostawcę zapewnisz sobie nie tylko idealnie dobrany towar i sprawne dostawy, ale również pomoc w doborze towaru, wsparcie w zakresie prawnym i odpowiednie materiały reklamowe.

Sprzedażą hurtową zajmujemy się już od ponad 30 lat, obsługując punkty sezonowej sprzedaży w całej Polsce i za wschodnią granicą. Zapraszamy Cię do współpracy i skorzystania z naszego doświadczenia. Chcemy byś dołączył/dołączyła do grona naszych wieloletnich, zadowolonych klientów.

Jesteśmy czynni przez cały tydzień od godziny 9 do 20. W listopadzie i grudniu pracujemy od godziny 8 do ostatniego klienta.

Nasza hurtownia fajerwerków w Białymstoku, to miejsce, które powinieneś/powinnaś odwiedzić osobiście, jeśli dotychczas z nami nie współpracowałeś/współpracowałaś.
Na miejscu zapoznamy Cię z naszymi fajerwerkami i przeprowadzimy szkolenie produktowe i sprzedażowe. Pomożemy Ci również dobrać odpowiednie fajerwerki do sprzedaży w Twoim punkcie tak by połączyć idealnie zysk ze sprzedaży z jakością sprzedawanych fajerwerek.

Jeśli jednak z jakiś powodów nie możesz do nas przyjechać osobiście, to nic straconego. Możesz samodzielnie wybrać towar z naszej oferty, lub zlecić nam całkowite zatowarowanie Twojego punktu, podając tylko wartość jaką chcesz przeznaczyć towar. Dzięki tej opcji nie tylko zaoszczędzisz dużo czasu, ale też będziesz mieć pewność, że fajerwerki, które sprzedajesz to prawdziwe hity sprzedażowe!

Niezależnie którą opcję wybierzesz, dostarczymy do Ciebie fajerwerki kurierem lub własnym transportem – w zależności od dostępnych terminów i wartości zamówienia.


FajerwerkiLider.pl
RG LIDER Import Export Małgorzata Brzozowska
ul. Żwirki i Wigury 26, 15-244 Białystok
sklep@fajerwerkilider.pl
tel. 601 246 205 / 516 269 899

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 20 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Najbardziej profesjonalny sklep z pirotechnika w Polsce. Zamowienia zawsze na czas. Produkty zawsze najwyzszej jakosci. Ogromny wybor. Swietny kontakt. Szczerze polecam. Krystian Minda
2024-06-10
Wszystko Bardzo Sprawnie
pixelpixel