Fajerwerki bez tajemnic

Pirotechnika dla dzieci – co jest bezpieczne dla Waszych pociech?

baner wpisu fajerwerki dla dzieci fajerwerkilider.pl

Kiedy w sylwestrową noc dorośli rzucają petardami i strzelają fajerwerkami, najmłodsi często również chcą dołączyć się do zabawy. Szczególnie chłopców ciągnie do rozrywek tego typu. Jeśli zachowa się wszelkie zasady bezpieczeństwa, jak najbardziej mogą dołączyć. Wyjaśniamy, jaka jest najlepsza pirotechnika dla dzieci!

dzieci oglądają fajerwerki

Zimne ognie

Najbezpieczniejszym wyborem będą oczywiście popularne zimne ognie. Jest to specjalny rodzaj fajerwerków, które mogą być odpalane nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Najczęściej mają formę cienkiego metalowego drucika pokrytego szarą masą, składającą się m.in. z azotanu baru i opiłków żelaza. Po jej zapaleniu można obserwować piękny efekt intensywnego iskrzenia.

Zimne ognie wykorzystuje się podczas bali sylwestrowych, urodzin, wesel czy innych specjalnych okazji. Mogą mieć od 16 do nawet 90 cm długości, co przekłada się na czas palenia. Ponieważ artykuły te nie wybuchają, a także nie mają wyraźnego płomienia, są względnie jednymi z najbezpieczniejszych materiałów pirotechnicznych. Dzieci korzystające z zimnych ogni powinny jednak być nadzorowane przez rodziców. Drucik należy trzymać w dłoni wyciągniętej na całą długość ramienia, w odległości od łatwopalnych przedmiotów i innych osób czy zwierząt.

W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór różnych rodzajów tego produktu. Posiadamy długie warianty, idealne do weselnych zdjęć, jak np. 100 Sztuk Zimnych Ogni Srebrnych 70cm. Dla dzieci najodpowiedniejsze będą jednak nieco krótsze modele, które łatwiej jest utrzymać, np. Złote Zimne Ognie 28cm 10 Sztuk lub Zimne Ognie Srebrne 16cm 10 Sztuk. Ciekawą propozycją są też opcje w różnych kształtach, jak np. Zimne Ognie Gwiazdka 4 Sztuki, które szczególnie podobają się maluchom.

dziewczynka trzyma zimne ognie

Strzelające diabełki

Ciekawą propozycją dla małych pirotechników są też tzw. strzelające diabełki. Jest to jeden z artykułów, które raczej nie wydają głośnych dźwięków, ale zachwycają efektami wizualnymi, a przy tym nie stanowią większego zagrożenia. Z tego względu mogą być wykorzystywane nawet przez dzieci, oczywiście pod nadzorem starszego opiekuna.

Strzelające diabełki to maleńkie sakiewki z bibułki papierosowej, które zawierają niewielką ilość żwiru lub grubego piasku, zaimpregnowanego wybuchowym piorunianem srebra. Środek ten jest czuły na tarcie, dlatego detonuje się, gdy się na niego nadepnie, podpali lub energicznie rzuci na twardą powierzchnię. Wtedy wydaje krótki, charakterystyczny dźwięk trzasku. Produkt ten jest bezpieczny, ponieważ taka eksplozja nie jest w stanie wyrządzić obrażeń, nawet jeśli dojdzie do niej w ręce. Diabełki najlepiej jest detonować na zewnątrz, ale nic się nie stanie, gdy zrobi się to w pomieszczeniu. Materiały tego typu wywodzą się z Chin, a zostały rozpowszechnione na całym świecie już w latach 50. XX wieku.

W naszej ofercie można znaleźć kilka rodzajów strzelających diabełków, w mniejszych i większych opakowaniach. Na krótką zabawę w zupełności wystarczą np. Diabełki 50 sztuk. Jeśli np. prowadzi się zajęcia z dziećmi lub chce się wyprawić urodziny czy inną imprezę, można wybrać z kolei nawet tak duże pudełko, jak np. Diabełki XXL 1000 Szt.

dzieci oglądające fajerwerki

Petardy dla dzieci

Petardy dla dzieci mogą mieć najróżniejsze formy. Zazwyczaj nie tylko wybuchają, ale też mają dodatkowe efekty wizualne czy dźwiękowe. Dzięki temu są jeszcze ciekawsze i bardziej niezwykłe niż typowe materiały tego typu, które głównie wywołują huk. Tak jak zawsze, przy zabawie powinny asystować osoby dorosłe.

Niesamowite wrażenie robią np. Velky Rotacek. Petardy te po odpaleniu sypią złote iskry i dynamicznie się kręcą, a na końcu wydają charakterystyczny trzask, jeszcze mocniej sypiąc iskierki. Ponieważ działają podobnie na zasadzie zimnych ogni, są zdecydowanie jedną z bezpieczniejszych, a zarazem widowiskowych propozycji.

Dzieci są szczególnie zachwycone latającymi artykułami, takimi jak np. Małe Motylki Firefly. Mała petarda po podpaleniu strzela iskrami i wirując wznosi się w powietrze, dzięki małym skrzydełkom. Efekt jest naprawdę bajkowy, a działanie znów jest podobne do zimnych ogni

Jeśli szuka się czegoś dodatkowo wydającego ciekawy dźwięk, idealna będzie np. Piszczałka Piśtalka, która charakterystycznie piszczy. Emituje ciepło, dym i płomień, ale nie wybucha, dlatego również nie stanowi dużego zagrożenia.

Bardzo ciekawy efekt daje także specjalny rodzaj petard dla dzieci, czyli trzeszczące kulki. Wyglądają i zachowują się tak jak bomby przedstawiane w bajkach. Dzieci uwielbiają oglądać takie zjawiska. Lont po odpaleniu się skrzy, a po chwili całość wydaje trzask i sypie iskrami. Taki produkt jak np. Magiczne Trzeszczące Kulki jest przy tym o wiele bezpieczniejszy od klasycznych petard oraz nie jest zbyt głośny.

Pirotechnika dla dzieci to świetny sposób na urozmaicenie zabawy, dodatkową atrakcję na rodzinnej imprezie czy uświetnienie specjalnej okazji. W naszym sklepie znajdziesz produkty, które mogą być nie tylko obserwowane przez najmłodszych, ale nawet przez nie używane. Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś, co absolutnie zachwyci maluchy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *