• SYSTEM DO ZDALNEGO ODPALANIA - 8 KANAŁÓW
  • SYSTEM DO ZDALNEGO ODPALANIA - 8 KANAŁÓW

SYSTEM DO ZDALNEGO ODPALANIA - 8 KANAŁÓW

Systemy do zdalnej detonacji to idealny sposób by zabawa z pirotechniką była jeszcze bezpieczniejsza.
W zestawie znajduje się odbiornik i nadajnik umożliwiające odpalenie jednorazowo ośmiu ładunków / seria cztery odpalenia po dwie sztuki.
Proces jest bardzo prosty, wystarczy do odbiornika zamontować zapalnik i poprzez naciśnięcie przycisku na nadajniku podajemy radiowo impuls elektryczny do odpalenia ładunku.

System nadaje się do wielokrotnego użytku. Zasilany jest bateriami 4 x AA 1,5V.


Instrukcja obsługi:

1. Włóż baterię do odbiornika/odbiorników ( w przypadku systemów składających się z kilku odbiorników)

2. Włącz odbiornik - po przyciśnięciu powinny zaświecić się dwie diody w kolorach czerwonym i żółtym

3. Przetestuj czy połączenie działa prawidłowo. W tym celu naciśnij przycisk na nadajniku (pilocie). W momencie wciśnięcia dioda w kolorze żółtym powinna zgasnąć.

4. Ponownie wyłącz odbiornik.

5. Rozstaw odbiorniki w odpowiednik miejscach, w których chcesz aby stały ładunki. Rozwiń zapalnik elektryczny, zamontowany w ładunku pirotechnicznym (np. fontanny sceniczne). Odizoluj końcówki kabli i podłącz je do portów w odbiorniku (kolor czerwony i czarny). Pamiętaj, że końcówki kabli nie mogą się z sobą stykać.

6. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego odpalania. Nie nachylając się nad ładunkiem, włącz odbiornik. Jeżeli ładunek jest podłączony prawidłowo - zapali się pojedyncza czerwona dioda.

 7. Oddal się na bezpieczną odległość. Pamiętaj, że odbiornik działa tylko na maksymalnej odległości 60m. Jeżeli odejdziesz dalej możesz utracić zasięg.

 8. Aby uzyskać odpowiedni zasięg, wysuń z pilota antenę na całą jej długość. Odsłoń klapkę zabezpieczającą przycisk detonacji.

9. Ponownie pamiętaj o zasadzie bezpiecznego używania materiałów pirotechnicznych. Upewnij się, że w zasięgu Twoich ładunków nie znajduje się żaden człowiek. Jeśli teren jest bezpieczny, przyciśnij czerwony przycisk detonujący na pilocie (system FS1) lub kolejno przyciski A-D (system FS4). Przyciśnięcie przycisku detonującego powoduje odpalenie ładunku pirotechnicznego. 

Jeżeli to Twój pierwszy system do odpalania, rekomendujemy zakupienie oddzielnych zapalników 0,5m celem testów i nauki.

Szczegóły produktu

Cena za
1 zestaw

Realizuj zamówienie

Back to shop

Koszyk jest pusty.

Konto

Konto

Nie masz konta?
Create an Account
4