Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak zaplanować fajerwerki na weselu?

2020-06-10
Jak zaplanować fajerwerki na weselu?

Jeśli jesteś właśnie na etapie planowania swojego wesela to wiesz, że starasz się zrobić wszystko by ten wieczór był w pełni magiczny i jedyny w swoim rodzaju. Czy jest jednak coś, co może być wisienką na torcie podczas Twojego wieczoru? Zdecydowanie tak – to fajerwerki na Twoim weselu! Nic nie dodaje błysku i piękna tej jednej nocy jak rozbłyskujące się na niebie przepiękne efekty iskier pojawiające się w rytm ulubionego utworu muzycznego. Prócz niezapomnianych wrażeń pokaz pirotechniczny zapewni Ci również przepiękne pamiątkowe zdjęcia. Na koniec wprawi w zachwyt Twoich wszystkich gości zapewniając ostateczny efekt WOW.

FAJERWERKI NA WESELE? PIĘĆ PYTAŃ, NA KTÓRE MUSISZ ODPOWIEDZIEĆ PRZED.

Po pierwsze: Czy chcesz by na Twoim weselu były fajerwerki?

Nie oszukujmy się, kochamy fajerwerki, ale wiemy, że to nie jest rozrywka dla każdego. Bardzo wiele par weselnych myśli, że zorganizowanie pokazu jest trudne lub bardzo kosztowne. Niektórzy myślą, że wszystkie fajerwerki są bardzo głośne lub co gorsza, że w ogóle nie wolno ich legalnie używać. Jest też grupa młodych par, które chciałyby w jakiś sposób włączyć fajerwerki jako atrakcję na swoim weselu, ale nie koniecznie skłaniają się ku dużemu pokazowi ogni sztucznych.
Zastanów się więc czy, w ogóle chcesz włączyć w swój wielki dzień pirotechnikę a potem …

Po drugie: Co wolisz?

Pirotechnika to bardzo duża gama produktów, która dzieli się na kilka podstawowych grup. My jednak skupimy się na fajerwerkach, które najczęściej używane są podczas ślubów i wesel.
Dla naszej potrzeby podzielimy fajerwerki na dwie kategorie: te, które lecą do góry i te, których gama efektów mieści się raczej na ziemi.
Kiedy rozmawiamy o pokazie fajerwerków, w naszej głowie od razu pojawia się obraz pięknych podniebnych pokazów i rozbłyskujących się na niebie bukietów iskier – to możemy zakwalifikować do efektów podniebnych. Jeśli jednak wolisz coś skromniejszego i bardziej zależy Ci na zaakcentowaniu na przykład krojenia tortu, lub pierwszego tańca – wtedy skłaniamy się do fajerwerków naziemnych takich jak wulkany iskier, stroboskopy, kolorowe świece dymne, zimne ognie lub ostatnio bardzo popularne race świetlne. Druga grupa produktów pozwala Ci włączyć fajerwerki na weselu nie generując przy tym dużych kosztów.

Po trzecie: Fajerwerki na weselu. Profesjonalna ekipa czy zestaw do samodzielnego odpalenia ?

Pokaz fajerwerków na weselu, zarówno naziemnych jak i tych najpiękniejszych, podniebnych może być przeprowadzony przez profesjonalną ekipę pirotechników, ale możesz również zakupić gotowy pokaz do samodzielnego odpalenia. Możesz wybrać z gotowych masowo dostępnych zestawów DSO, lub możemy go zaprojektować i przygotować pod Twoje zamówienie i upodobania, dostosowując tempo, czas i kolorystykę.

Rozważając, którą wersję wybrać, przede wszystkim warto kierować się myślą, czy na Twoim weselu będzie ktoś, kto nie pije alkoholu i zgodzi się odpalić pokaz. Musisz jednak jeszcze zwrócić uwagę na to czy …

Po czwarte: Czy Twój dom weselny lub sala zgodzą się na fajerwerki na Twoim weselu?

Zawsze należy spytać się właścicieli czy nie mają nic przeciwko temu by odbył się pokaz fajerwerków. Poszczególne obiekty mogą mieć różne obostrzenia, które wykluczą na przykład duży pokaz fajerwerków, ale zgodzą się na pokaz naziemny. Inne sale zgadzają się natomiast na pokazy realizowane tylko przez koncesjonowanych pirotechników.
Jeżeli właściciel lub manager nie zgadza się za zorganizowanie pokazu pirotechnicznego to jeszcze nic straconego – skontaktuj się wtedy z nami i my przejmiemy proces negocjacji. W 90% managerowie i właściciele nie zgadzają się ze strachu, który wynika tylko z niewiedzy. Nie wiedzą, że fajerwerki prawidłowo używane są w pełni bezpieczne. Mogą mieć również złe doświadczenia z firmami, które tylko podszywały się pod profesjonalnych pirotechników. Zdarzają się też tacy, którym wydaje się, że fajerwerków nie wolno legalnie używać poza sylwestrem i Nowym Rokiem (o tym więcej tutaj)

Po piąte: Ile chcesz przeznaczyć na swój pokaz fajerwerków ?

Na samym końcu zostawiamy kwestię, która wydawać się może najważniejsza – my jednak uważamy, że wcale tak nie jest. Tak jak wspomnieliśmy na początku, wiele osób od razu rezygnuje z pomysłu, w obawie, że fajerwerki na weselu to bardzo droga atrakcja. Nic bardziej mylnego. To tak na prawdę Wy jako osoby zamawiające ustalacie cenę Waszego pokazu. Na pokaz fajerwerków, możesz zdecydować się już po tym jak zamówisz wszystkie inne atrakcje i zorientujesz się, że masz trochę wolnego budżetu lub możesz chcieć podnieść poprzeczkę i wybrać byśmy zrealizowali Ci przepiękny, zsynchronizowany z muzyką pyromusical.


Najczęstsza wartość pokazów weselnych waha się w przedziale cenowym od 3500-5000 tysięcy. Zdarza się jednak, że wykonujemy pokazy fajerwerków weselnych w przedziałach cenowych 7000 – 10 000.
Jeśli jednak ta kwota wydaje się być zbyt duża, możemy zaprojektować i wykonać profesjonalny pokaz już od kwoty 2000zł.
Jeżeli jednak i ta kwota przewyższa możliwości Twojego portfela a zależy Ci na pokazie fajerwerków, to nic straconego – pokazy do samodzielnego odpalenia, których można by użyć na weselu rozpoczynają się już od około 500zł.
O tym co wpływa na cenę pokazu fajerwerków na wesele napisaliśmy w innym artykule na naszym blogu.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Najbardziej profesjonalny sklep z pirotechnika w Polsce. Zamowienia zawsze na czas. Produkty zawsze najwyzszej jakosci. Ogromny wybor. Swietny kontakt. Szczerze polecam. Krystian Minda
2024-06-10
Wszystko Bardzo Sprawnie
pixelpixel