Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Z czego zrobione są petardy hukowe?

2020-12-31
Z czego zrobione są petardy hukowe?

Materiały pirotechniczne urozmaicają huczne świętowanie nie tylko za pomocą pięknych kolorów i rozbłysków, ale też głośnych wybuchów. Robią duże wrażenie, pobudzają gości, a także podkreślają radosny charakter imprezy. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, czym tak naprawdę są takie produkty. Wyjaśniamy, z czego zrobione są petardy hukowe oraz które są najlepsze!

Petardy hukowe

Petardy hukowe to specjalna amunicja, która jedynie imituje wybuch innych materiałów pirotechnicznych (np. granatu). Nie jest przeznaczona do niszczenia czegokolwiek – jako produkt rozrywkowy ma tylko dawać efekty wizualne i dźwiękowe. Jeśli jest wykorzystywana zgodnie z instrukcją oraz zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, nie stanowi zagrożenia dla użytkownika.

Petardy zazwyczaj wykorzystuje się jako atrakcję podczas imprez okolicznościowych, do efektów specjalnych w filmach czy  odstraszania dzikich zwierząt podchodzących zbyt blisko do domostw (np. dzików). Najczęściej mają formę małej tubki z lontem. Dawniej popularne były jeszcze modele draskowe, które odpalało się na podobnej zasadzie, co zapałki – po energicznym potarciu końcówki o specjalny pasek przylepiony do opakowania. W 2017 roku po zmianie przepisów zostały jednak wycofane z produkcji, ponieważ były znacznie bardziej niebezpieczne niż modele lontowe. Ten drugi typ można położyć na ziemi i podpalić, zaś pierwszy trzeba było trzymać w dłoni. Zbyt późne wyrzucenie doprowadzało do wypadków.

Budowa klasycznych petard hukowych nie jest zbyt skomplikowana. Do tekturowej tuby z lontem wsypuje się czarny proch lub proszek błyskowy. Wkład składa się najczęściej z węgla, siarki i azotanu potasu. Jeśli produkt daje bardziej wyrazisty efekt rozbłysku, najprawdopodobniej zawiera jeszcze aluminium. Czasem dodaje się do tego także nadchlorany czy sole sodu i potasu.

Najgłośniejsze petardy hukowe

W naszej ofercie znajdziesz najgłośniejsze petardy hukowe. Są nie tylko niesamowicie efektowne i skutecznie podgrzewają atmosferę każdej imprezy, ale też są jednymi z bezpieczniejszych produktów na rynku. Do naszej oferty wybieramy jedynie artykuły od znanych, sprawdzonych producentów, których jakość jest poparta licznymi certyfikatami. Proponujemy szeroki wybór różnorodnych produktów.

W naszym sklepie można znaleźć artykuły dostosowane do różnych okazji i potrzeb. Posiadamy wiele rodzajów małych, niedrogich petard, idealnych do świętowania w gronie rodziny oraz znajomych, jak np. Korsarz petardy PICCOLO lont 60 sztuk P1201C.

Posiadamy również spektakularne zestawy połączonych materiałów, czyli tzw. karabinki. Ich podpalenie wyzwala reakcję łańcuchową, co prowadzi do wystrzału nawet kilkuset petard. Takie produkty, jak np. Karabin 5 Metrowy Dracin Ocas są idealne na Sylwestra, wesele i inne specjalne okazje.

Proponujemy także coś dla miłośników paintballa czy ASG, czyli materiały imitujące granaty. Są to zdecydowanie jedne z naszych najgłośniejszych petard hukowych. Taki produkt, jak np. Granat Hukowy Gh2 Paintball ASG, wygląda i brzmi bardzo realistycznie. Z tego względu sprawdzi się też np. jako rekwizyt na plan filmowy.

Sklep nasz oferuje również specjalne łańcuchy samodetonujących się materiałów, idealnych do płoszenia dzikich zwierząt. Są wykorzystywane szczególnie przez rolników i hodowców, którzy są nękani np. przez szpaki, dziki, kuny czy lisy. 72 Sznury Odstraszacza Zwierzyny pozwalają skutecznie rozwiązać problem – głośne wybuchy sprawią, że szkodniki ze strachu przestaną po prostu zbliżać się do tych rejonów.

Ranking petard hukowych

Aby pomóc naszym klientom w wyborze ciekawego produktu, przygotowaliśmy krótki ranking petard hukowych. Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, najgłośniejsze i najbardziej efektowne propozycje z różnych przedziałów cenowych. Skupiliśmy się na klasycznych, typowych modelach.

Jeśli ktoś szuka materiału pirotechnicznego o niewielkiej mocy i niskiej cenie, doskonale sprawdzą się Petardy Picollo kaliber 7 mm. Wybuch jest dość głośny, a sam artykuł jest z pewnością bardziej bezpieczny od mocniejszych propozycji. Sprawdzi się w przypadku pokazów, w których będą brać udział także dzieci w różnym wieku.

Jeśli jednak naprawdę szuka się mocnych wrażeń, kolejne dwie propozycje w naszym rankingu petard hukowych na pewno się doskonale sprawdzą. Emitery Exploder 4 cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są naprawdę głośne. Robią niesamowite wrażenie!

Równie efektowne są też MEGATRON Super Głośne Emitery Dźwięku, które wyróżnią się nawet w najgłośniejszą sylwestrową noc. Warto dobrze się od nich oddalić, a wrażliwsze osoby powinny nawet zakryć uszy!

Wiedząc już, czym są i z czego są zrobione petardy hukowe, można świadomiej wybrać idealny produkt dla siebie. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów takich materiałów pirotechnicznych, dlatego można je wykorzystywać nie tylko w celach rozrywkowych. Zapoznaj się z naszą ofertę i wybierz produkt, który pomoże Ci narobić hałasu!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Wszystko Bardzo Sprawnie
2024-05-18
Zamówienie się zgadza, poza rakietami stargazer których miały być 2 opakowania. Przed wysłaniem paczki dostałem co prawda telefon, że to błąd na sklepie, a cena była za 1 sztukę a nie paczkę, i się pokiełbasiło w związku z przerobieniem strony internetowej (co jest dziwne, bo pamiętam że na starej stronie też było w opisie że to cena za paczkę) a że mają ostatnią paczkę to mogą mi ją całą wysłać. Myślałem że w zamian za to jedno brakujące opakowanie dostanę jakiś zamiennik, ale nie dostałem. Rakiety przyjechały w średnim stanie, kijki całe ale góra się rozpada i będę musiał je pozlepiać. Rozumie że to zabytek, no ale jednak lekkie zniesmaczenie pozostaje. Już nie będę się kłócić o 45zł za jedne rakiety, ale nie wiem za bardzo co o tym myśleć. Tym bardziej że miałem już styczność tutaj z błędami na stronie i nieporozumieniem, które skończyło się odesłaniem części towaru, ale myślałem że to jednorazowa sytuacja i miałem po prostu pecha. Wychodzi na to że tutaj to się częściej zdarza. Miałem styczność z wieloma sklepami pirotechnicznymi, i tylko tutaj się zdarzają takie dziwne sytuację. Może jest to podyktowane bardzo dużym wyborem, i nie są w stanie ogarnąć wszystkich produktów. Aczkolwiek udało mi się tutaj zakupić produkty często już niedostępne nigdzie indziej, więc przynajmniej w pewnym sensie jestem zadowolony.
pixelpixel