Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolorowe miny dymne. Jak ich używać?

2023-07-30
Kolorowe miny dymne. Jak ich używać?

W tym roku niekwestionowanym hitem wszystkich imprez są zdecydowanie kolorowe miny dymne. Pewnie nie raz mignęła wam rolka lub zdjęcie z kolorową ścianą wybuchających dymów. Na większych imprezach, typu wesele, lepiej zlecić odpalenie pirotechnikom. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by samemu kupić takie miny dymne i użyć ich na urodzinach, baby shower czy gender reaveal party (ujawnienie płci dziecka).
Jak więc ich używać żeby było bezpiecznie i efektownie? O tym przeczytasz poniżej.

Czy miny dymne to fajerwerki?

Chociaż wyglądają bardzo niepozornie, wręcz jak z dziecięcej bajki, to trzeba pamiętać, że miny dymne nadal są materiałami wybuchowymi. Co za tym idzie? Należy się z nimi obchodzić tak samo bezpiecznie jak z innymi fajerwerkami.

Wszystkie dostępne u nas do sprzedaży miny dymne są produktami amatorskimi. Oznacza to, że do ich użytku i zakupu nie potrzebne są żadne specjalne pozwolenia. Po Twojej stronie jest więc przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy zachować bezpieczną odległość. Wynosi ona przynajmniej 20 metrów od najbliższych obiektów i ludzi. Chociaż na pierwszy rzut oka tego nie widać, to miny strzelając do góry kolorowym dymem, mogą wynieść w powietrze również inne elementy konstrukcyjne takie jak papier czy glinka. Zachowanie przynajmniej 20 metrowej odległości, pozwoli uniknąć szkód takich jak pobrudzone ubrania czy dekoracje. Nie przejmuj się, nawet jeśli odstawisz miny na odległość 50 metrów – nadal zrobią piorunujące wrażenie na gościach.

Jak odpalać kolorowe miny dymne?

To pytanie zadajecie nam zdecydowanie najczęściej! Każda mina dymna ma wbudowany lont prochowy. Ale zanim do tego dojdziemy to najpierw… jeśli masz już wyznaczoną bezpieczną odległość, należy zadbać o prawidłowe zamontowanie min. Jedna mina to jeden kolorowy wystrzał (single shot). Miny wielkością i kształtem przypominają trochę większe flary albo dla nie wtajemniczonych … małą cukinię Nie mają żadnej podstawki ani rozkładanych podpórek – musisz więc samemu o to zadbać. Możesz je zamontować np opaską uciskową (trytytką) np. do metalowego pręta, który potem stabilnie wbijesz w ziemię. Miny dymne mogą być odpalane pod kątem, w związku z tym, nie muszą być ustawione w idealnym pionie. Ważne jest by zadbać tylko o ich stabilne utrzymanie w pozycji.

Zapałki, zapalniczka a może system radiowy?


Ten zielony lont zamontowany w minach dymnych, nie różni się niczym innym od lontu, który znacie z klasycznych fajerwerków. Żeby zainicjować wystrzał, wystarczy przyłożyć źródło ognia do lontu i gotowe. Mogą to być zapałki sztormowe, zapalniczka lub podpalarka pirotechniczna. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Po zapaleniu masz około 5 sekund opóźnienia by zdążyć oddalić się na bezpieczną odległość.

Ten sposób odpalania sprawdza się idealnie, jeśli chcesz odpalić jedną lub dwie lub kilka min, ale kompletnie nie zależy Ci na ich synchronizacji czasowej. Jeśli jednak chcesz by większa ilość min została odpalona w tym samym czasie to o ile nie zatrudnisz do odpalania kilku/kilkunastu osób na raz (lub jednej ekipy pirotechnicznej) – nie da się tego osiągnąć bez odpalania systemem radiowym do zdalnego odpalania fajerwerków. Systemy te, przystosowane są jednak do odpalania fajerwerków nie za pomocą zielonego lontu visco a za pomocą zapalników elektrycznych. Taki zapalnik należy przymocować do lontu visco i wpiąć go w system. Po takim zabiegu, możesz odpalić miny dymne pojedynczo, na raz, lub w odpowiadających Ci sekwencjach – wszystko za pomocą pilota.

Zarówno systemy do odpalania jak i zapalniki znajdziesz w naszym sklepie online w kategorii Akcesoria.

Jaka jest cena wykonania pokazu kolorowych dymów przez pirotechników?

Wynajęcie pirotechników do zrobienia pokazu dziennych efektów lub samej ściany kolorowych min – to zdecydowanie najlepsze wyjście. Prócz ustaleń na samym początku, nie będziesz musiał/musiała się niczym przejmować. Załatwimy za Ciebie wszystko, od doboru produktów, po wybranie bezpiecznego miejsca, zawiadomienia (jeśli tego wymaga sytuacja), odpalenie a nawet posprzątanie terenu po.

Zastanawiasz się zapewne jaka jest cena takiego pokazu. Ma na to wpływ przede wszystkim ilość i rodzaj min dymnych, które będziemy dla Ciebie odpalać. Tak jak już wspomnieliśmy wyżej, miny dymne, które możesz u nas zakupić – są produktami tzw. amatorskimi. Nie musisz mieć do nich żadnych specjalnych uprawnień. Jako, że my – pirotechnicy – takie posiadamy, możemy używać dużo większych kolorowych min dymnych. Tych produktów nie znajdziesz na naszych półkach sklepowych. Ich cena również różni się od tej, którą widzisz w minach amatorskich.
Jak już zdecydujesz, czy wybierasz większy efekt WOW, czy mamy użyć jednak mniejszych min – wtedy wybieramy ilość jaka będzie odpalana. Wiadomo, im więcej tym lepiej, ale tak naprawdę do zrobienia małej ściany wystarczy już około 8-10 dużych min. Jeśli jednak zależy Ci na piorunującym wrażeniu na swoich gościach, zdecydowanie należy rozważyć większą ilość min. Na cenę ma też wpływ miejsce pokazu.

Jeśli chcesz wycenić swoją konkretną uroczystość odezwij się do nas na adres: biuro@pirotechnicy.com, podaj termin, miejsce i na czym Ci zależy jeśli chodzi o uzyskany efekt, zostaw też do siebie numer telefonu. Pozwoli nam to od razu wycenić usługę takiego pokazu

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Super
2024-05-23
Transakcja przebiegła sprawnie i szybko polecam
pixelpixel