Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Petardy

( ilość produktów: 191 )

petardy fajerwerki tanio baner
Petardy
to najpopularniejsze z dostępnych na rynku fajerwerków. Ich historia sięga VI wieku, gdy w Chinach stosowano je do odstraszania złych duchów. Dziś powszechnie towarzyszą nam podczas fetowania sylwestra, nadejścia Nowego Roku, mają także zastosowanie praktyczne - do odstraszania dzikiej zwierzyny bądź sygnalizacji. Petardy hukowe, w odróżnieniu od klasycznych rakiet lub katiuszy nie unoszą się w powietrze, ale po odpaleniu imitują wybuch podobny do granatu — z niewielkim błyskiem i sporym hukiem. Są one w większości odpalane tradycyjnie za pomocą lontu lub poprzez potarcie o draskę. Nasz sklep z petardami oferuje również granaty hukowe, czyli petardy odpalane na zawleczkę. Sprawdź nasz asortyment, w którym znajdziesz m.in. najmocniejsze petardy hukowe oraz petardy błyskowe.

Sklep z petardami i fajerwerkami

Nasz sklep z petardami to miejsce, w którym znajdziesz szeroki asortyment petard - od małych i cichych petard w stylu korsarzy do najmocniejszych petard w Polsce. Oferujemy następujące petardy do kupienia:

  • petardy draskowe typu piccolo,
  • diabełki,
  • sznurki hukowe,
  • karabinki,
  • najmocniejsze emitery dźwięku,
  • granaty hukowe,
  • do pistoletów hukowych,
  • petardy hukowo-błyskowe.

Sprzedajemy produkty na sztuki, w zestawach oraz w zbiorczych kartonach.

Petardy hukowe - kiedy można ich używać, zasady bezpieczeństwa

Podczas odpalenia petard faktycznie dochodzi do niewielkiego wybuchu — rozerwany zostaje korpus petardy. Dlatego też należy zastosować się do przepisów BHP i nie odpalać petard w rękach lub odrzucić je od siebie jak najdalej tuż po odpaleniu. Nie wolno ich także używać w pobliżu innych osób i zwierząt.

Wszystkie fajerwerki, w tym również petardy hukowe, mogą być używane przez cały rok na terenach prywatnych. Jest to w pełni zgodne z obowiązującym prawem. Jedynym wyjątkiem są miejsca znajdujące się w pobliżu lotnisk. Petardy mogą być używane również na terenach publicznych w dniach 31 grudnia i 1 stycznia - bez ograniczeń co do godziny ich używania.

Jeżeli wojewoda Twojego miasta lub inny organ samorządowy gminy wydał uchwałę zakazującą czasowo używania fajerwerków i petard - zrobił to nielegalnie i tym samym naruszył przepisy prawa. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce w Twojej miejscowości lub gminie - niezwłocznie nam to zgłoś, a my przekażemy to do prawników Fundacji Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej oraz Fundacji Pozytywne Emocje zajmującymi się takimi sprawami.

Przypominamy również, że zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Kaliszu (sygn. akt II W 252/19) za używanie fajerwerków do świętowania i dodania atrakcyjności własnej imprezie na terenie prywatnym do godziny 22 policja nie może wystawić nam mandatu z art. 51 kodeksu wykroczeń dotyczącego zakłócania spokoju, porządku publicznego i spoczynku nocnego.

Fajerwerki hukowe - utylizacja

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie wyrzucić stare petardy, pamiętaj, że są to produkty, które mają datę ważności około 10 lat, dlatego w większości możesz je zachować i wykorzystać przy kolejnej okazji. Podczas przechowywania należy zadbać o to, by nie nabrały wilgoci i były przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli jednak z jakiegoś powodu chcesz się pozbyć starych petard z domu, nie możesz wyrzucić ich zwyczajnie do śmieci. Może to stworzyć zagrożenie dla innych. Wszystkie petardy powinny być prawidłowo utylizowane. Jeśli nie wiesz, gdzie w okolicy możesz zutylizować stare fajerwerki, najlepiej spytaj w hurtowni pirotechnicznej, czy przyjmą je od Ciebie.

Istnieje również prawdopodobieństwo, że jakaś petarda nie wybuchnie. Z takim niewypałem należy postępować bardzo ostrożnie. Przede wszystkim nie podchodź do petardy zbyt szybko. Odczekaj przynajmniej 15 minut. Po upływie tego czasu zanurz petardę w wodzie i pozostaw na kilka dni, tak by po wyjęciu, mieszanka była całkowicie niezdatna do użytkowania.

Petardy - cena

Petardy należą do najtańszych materiałów pirotechnicznych, dlatego są tak popularne i chętnie używane. Cena za petardy to już od kilku złotych za opakowanie. Oczywiście, jak we wszystkich rodzajach fajerwerków, tak w petardach znajduje się asortyment w różnych przedziałach cenowych. Należy liczyć się z tym, że mocne petardy hukowe nie będą tak tanie, jak petardy piccolo. Nasza hurtownia i jednocześnie sklep z petardami jest miejscem, gdzie można kupić petardy w konkurencyjnej cenie w stosunku do innych ofert na rynku. Przystępny koszt zakupu jest dostępny, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i hurtowych. Przy stałych i dużych zamówieniach oferujemy dodatkowe rabaty.

Gdzie kupić petardy? Sklep internetowy Fajerwerki Lider zaprasza!

Petardy do kupienia przez cały rok są oferowane wyłącznie przez specjalistyczne sklepy i hurtownie pirotechniczne. Za sprawą rozszerzenia działalności na Internet przez wiele z nich, również tam można kupić fajerwerki hukowe. Dobre petardy hukowe najłatwiej znaleźć w profesjonalnych i ściśle wyspecjalizowanych hurtowniach pirotechnicznych. Daje to pewność, że produkty są atestowane, certyfikowane, a tym samym bezpieczne w użyciu. Wszystkie produkty dostępne przez nasz sklep internetowy są zaopatrzone w instrukcję w języku polskim, dzięki czemu ich obsługa jest prosta, a ryzyko użycia maksymalnie zredukowane.

Zapraszamy również do zakupów w naszym sklepie stacjonarnym w Białymstoku przy ul. Żwirki i Wigury 26 (okolice ZOO). Na miejscu zapewniamy fachową pomoc w wyborze odpowiednich petard hukowych i szeroki asortyment. Poznaj naszą ofertę i wybieraj spośród petard od renomowanych producentów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 9 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Super
2024-05-18
Zamówienie się zgadza, poza rakietami stargazer których miały być 2 opakowania. Przed wysłaniem paczki dostałem co prawda telefon, że to błąd na sklepie, a cena była za 1 sztukę a nie paczkę, i się pokiełbasiło w związku z przerobieniem strony internetowej (co jest dziwne, bo pamiętam że na starej stronie też było w opisie że to cena za paczkę) a że mają ostatnią paczkę to mogą mi ją całą wysłać. Myślałem że w zamian za to jedno brakujące opakowanie dostanę jakiś zamiennik, ale nie dostałem. Rakiety przyjechały w średnim stanie, kijki całe ale góra się rozpada i będę musiał je pozlepiać. Rozumie że to zabytek, no ale jednak lekkie zniesmaczenie pozostaje. Już nie będę się kłócić o 45zł za jedne rakiety, ale nie wiem za bardzo co o tym myśleć. Tym bardziej że miałem już styczność tutaj z błędami na stronie i nieporozumieniem, które skończyło się odesłaniem części towaru, ale myślałem że to jednorazowa sytuacja i miałem po prostu pecha. Wychodzi na to że tutaj to się częściej zdarza. Miałem styczność z wieloma sklepami pirotechnicznymi, i tylko tutaj się zdarzają takie dziwne sytuację. Może jest to podyktowane bardzo dużym wyborem, i nie są w stanie ogarnąć wszystkich produktów. Aczkolwiek udało mi się tutaj zakupić produkty często już niedostępne nigdzie indziej, więc przynajmniej w pewnym sensie jestem zadowolony.
pixelpixel