Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pochodnie parafinowe

( ilość produktów: 4 )

pochodnie parafinowe noc kulig zima wesele podwórko ognisko baner

Pochodnie parafinowe najczęściej stosowane są do oświetlania terenu. Nie ważne, czy to zimowy kulig w lesie, ognisko, czy letnia impreza plenerowa - to właśnie pochodnie odpowiadają za magiczny klimat. Do ich praktycznego zastosowania możemy także dopisać odstraszanie latem niechcianych gości, takich jak np. komary.
Do użycia pochodni parafinowej, nie potrzeba nic więcej niż źródła ognia. Zbudowane są z drewnianego trzonka owiniętego materiałem już nasączonym parafiną i sznura, który to wszystko razem spina. Podstawową różnicą pomiędzy różnymi pochodniami parafinowymi jest ich czas palenia, ale bardzo istotna jest też ich jakość wykonania bo to właśnie ona odpowiada za to czy pochodnia będzie kapać czy nie.

Jak zrobić pochodnie na kulig?

Czy można zrobić samemu pochodnie na kulig? Można, ale po co? Wykonanie samodzielnie pochodni w domu wyjdzie nam zdecydowanie drożej aniżeli kupienie gotowego produktu. Co więcej, robiąc samodzielnie pochodnie parafinowe niestety mogą one nie być całkowicie bezpieczne. Przy pochodniach bardzo ważnym jest by jak najmniej kapały. To właśnie na tym polega jakość ich wykonania. Pochodnie, które kapią, mogą doprowadzić do niechcianego pożaru. Stąd bardzo ważnym jest by nie robić samodzielnie takich produktów a wybrać jednak gotowe, atestowane pochodnie. Jeżeli szukasz pochodni parafinowych na kulig i jesteś mieszkańcem Białegostoku - zapraszamy Cię do naszej hurtowni. Na miejscu pomożemy Ci wybrać odpowiedni produkt.


Pochodnie na komary

Chociaż pochodnie parafinowe nie są produkowane jako produkt odstraszający komary, to bez problemu się do tego nadają. Po odpaleniu, dzięki dużej ilości ognia i generowanemu ciepłu powodują, że komary nie pojawiają się w pobliżu. Pochodnie parafinowe, podczas spalania nie generują specjalnego zapachu, więc to nie on odpowiada na odstraszanie owadów. Jeżeli chcesz zadbać o magiczny klimat swojego ogniska lub grilla w ogródku i jednocześnie pozbyć się niechcianych, latających towarzyszy - nie zapomnij o kupnie pochodni parafinowych.


Czy pochodnie są ekologiczne?

Ostatnio bardzo często pytacie nas czy pochodnie parafinowe są ekologiczne? Odpowiedź jest krótka: tak. Pochodnie parafinowe składają się z drewnianego trzonka, wokół którego owinięty jest nasączony parafiną materiał - zazwyczaj bawełna. To wszystko oplecione jest szczelnie lnianym sznurem. W produkcji pochodni często wykorzystany jest również recyclingowy papier, który ułatwia podpalenie i zapewnia, że nawet mimo dużego wiatru - pochodnie nie gasną. Jak widać, pochodnia nie zawiera w sobie żadnych sztucznych elementów, a co więcej podległa pełnemu recyclingowi!

pixelpixel