Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaka kara grozi za odpalenie rac pirotechnicznych na stadionie?

2023-01-13
Jaka kara grozi za odpalenie rac pirotechnicznych na stadionie?

Osoby, które zdecydowały się odpalić race na meczu, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami – polskie prawo w tym przypadku jest nieubłagane. Jaka kara grozi za odpalenie rac pirotechnicznych na stadionie, dowiesz się z tekstu zamieszczonego poniżej.

Przepisy prawne dotyczące wyrobów pirotechnicznych użytych na stadionie

Regulacje związane z widowiskami, do których bez wątpienia należą wydarzenia sportowe, można znaleźć w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Art. 8 ust. 2 w sposób jasny definiuje jakich przedmiotów oraz materiałów nie wolno zarówno wnosić, jak i używać m.in. na stadionie piłkarskim. Na liście znalazły się:

  • broń,
  • materiały wybuchowe,
  • wyroby pirotechniczne,
  • materiały pożarowo niebezpieczne,
  • inne niebezpieczne przedmioty,
  • napoje alkoholowe,
  • substancje odurzające,
  • substancje psychotropowe.

Z uwagi na to, że race świetlne, świece dymne oraz flary wpisują się w grupę wyrobów pirotechnicznych, nie wolno ich mieć ze sobą, wchodząc w obręb obiektu sportowego. Zakazane jest także ich odpalanie. Wyjątek stanowią mecze, które nie otrzymały statusu imprezy masowej – dotyczy to szczególnie wydarzeń sportowych odbywających się w niższych ligach, gdzie frekwencja na trybunach nie przekracza 1000 osób.

Jaka kara grozi za odpalenie rac pirotechnicznych na stadionie? Nawet do 5 lat więzienia!

Przepis zawarty w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych nie pozostawia żadnych wątpliwości. Jak kara grozi za race na stadionie? Osoby, które dopuściły się do złamania obowiązującego prawa, muszą liczyć się z ograniczeniem lub pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do 5 lat, grzywną czy też zakazem stadionowym i uczestnictwem w wydarzeniach sportowych, co dla kibica jest w tym przypadku najłagodniejszym wymiarem kary.

Używaj artykułów pirotechnicznych z rozmysłem i w bezpieczny sposób! Dołącz do klientów naszego sklepu online już teraz

Artykuły pirotechniczne to doskonały sposób na podkreślenie rangi wydarzenia. Wybierz race świetlne, flary, pochodnie, fajerwerki lub tuby z konfetti, aby zaskoczyć innych. Załóż konto w kilku prostych krokach i złóż zamówienie z dostawą prosto pod wskazany adres. Zapisz się do newslettera i otrzymaj kody rabatowe. Odwiedź nasz profil Facebook.

Nie czekaj i zaaranżuj niezapomnianą oprawę wydarzenia. Dołącz do zadowolonych klientów sklepu i hurtowni Fajerwerki Lider.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Bardzo dobry kontakt z klientem, szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny, ekspresowa dostawa przesyłki :) Jestem bardzo zadowolona z obsługi sklepu i z realizacji zamówienia, serdecznie polecam! :)
2024-06-10
Wszystko Bardzo Sprawnie
pixelpixel