Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ile kosztują flary?

2023-08-13
Ile kosztują flary?

Już od wielu lat flary stanowią nieodłączną część sportowych opraw. Są one używane już nie tylko przez kibiców piłkarskich, ale także przez miłośników innych dyscyplin sportu. Jednakże zastosowanie flar jest znacznie szersze. Są one wykorzystywane podczas wydarzeń plenerowych i sesji zdjęciowych, a także stanowią niezbędne wyposażenie służb czy osób uprawiających wspinaczkę wysokogórską.

Jednym z czynników, które przemawiają za wyborem poszczególnych produktów pirotechnicznych, jest ich cena. Ile kosztują flary? Wiele zależy od tego, na jaki rodzaj się zdecydujesz.

Cena flar – od czego zależy?

Cena flar jest zróżnicowana i to ile zapłacisz zależy głównie od rodzaju samej flary, jak i od czasu jej palenia.

Najpopularniejsze produkty to flary meczowe – nazywane także stadionowymi. Mogą one emitować płomień w dowolnym kolorze. Czas palenia takiej flary trwa od 35 do 80 sekund.

Innym typem flar stadionowych są czeskie flary meczowe. Różnią się one od produktów opisanych wcześniej kształtem, a także intensywniejszym dymem. 

Flary stroboskopowe lub pochodnie stroboskopowe to kolejny rodzaj materiałów pirotechnicznych. Swoją nazwę zawdzięczają efektowi, który jest uzyskiwany w trakcie palenia. Produkt wydziela mocny, pulsacyjny płomień, który swoją intensywnością przypomina właśnie stroboskop.

Flary ratunkowe to specyficzny rodzaj produktu. Jest on używany w sytuacjach zagrożenia zarówno na morzu, jak i w górach. To, co je odróżnia od pozostałych typów, to czas palenia. Jest on znacznie dłuższy i może trwać od kilkunastu do nawet około 30 minut.

Ile kosztują flary? Cena za sztukę i zestaw

Rozpiętość cenowa flar jest szeroka, jeśli weźmiemy pod uwagę także zestawy. Za sztukę flary stadionowej trzeba zapłacić około 10 – 15 zł.

Flary czeskie nie są wyborem, który może mocno nadszarpnąć budżet. Kupisz je już w granicach 13 – 15 zł za sztukę.

Inaczej rzecz wygląda w przypadku flar ratunkowych. Z uwagi na specyfikę i przeznaczenie ich ceny są już znacznie wyższe. Trzeba liczyć się z kosztami rzędu 30 zł za sztukę lub więcej.

Zestawy, w których producent umieszcza od 4 do nawet 10 flar, jest dostępny w przedziale cenowym  30 – 90 zł za opakowanie.

Poznaj pełną ofertę sklepu internetowego Fajerwerki Lider. Wybierz flary i race dostępne w naszej ofercie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Najbardziej profesjonalny sklep z pirotechnika w Polsce. Zamowienia zawsze na czas. Produkty zawsze najwyzszej jakosci. Ogromny wybor. Swietny kontakt. Szczerze polecam. Krystian Minda
2024-06-10
Wszystko Bardzo Sprawnie
pixelpixel