Darmowa dostawa od 150,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zakaz produkcji głośnych petard w Chinach – sprawdź, co oznacza!

2021-06-03
Zakaz produkcji głośnych petard w Chinach – sprawdź, co oznacza!

Zakaz produkcji głośnych petard w Chinach – czy to koniec hukowych materiałów pirotechnicznych?

W 2020 roku w Chinach wprowadzono bardzo rygorystyczne obostrzenia dla producentów materiałów pirotechnicznych. Nowe normy doprowadzą do tego, że wiele popularnych produktów zniknie nie tylko z rynku azjatyckiego, ale prawdopodobnie też światowego. Omawiamy zakaz produkcji głośnych petard w Chinach i wyjaśniamy, co dokładnie się z nim wiąże!

Zakaz produkcji głośnych petard w Chinach – co to oznacza?

Chińska norma GB 10631-2013 określająca maksymalną masę nec w petardach dotychczas była tzw. martwym przepisem, ale ostatnie zmiany sprawiły, że musi być restrykcyjnie przestrzegana. Oznacza to, że w praktyce wprowadzono zakaz produkcji głośnych petard. Materiały pirotechniczne oparte na czarnym prochu nie mogą przekraczać 1g. nec, a te zawierające flash powder (petardy hukowo-błyskowe, takie jak np. popularne FP3 od Jorge) nie mogą przekroczyć masy nec 0,5g.

W praktyce z rynku znikną wszystkie produkty powyżej tych norm, w tym niezwykle lubiane artykuły takich marek, jak np. DumBum, Jorge czy Funke. Wkrótce bardzo możliwe, że nie będzie można zakupić żadnych petard hukowych, hukowo-błyskowych ani emiterów chińskiej produkcji, bo po prostu w pewnym momencie przestaną być wytwarzane.

Ograniczenia produkcji głośnych petard – jak sytuacja wygląda w Europie?

W jakim stopniu ograniczenia produkcji głośnych petard mają wpływ na rynek europejski? Okazuje się, że ogromny. Chiny są największym producentem materiałów pirotechnicznych na świecie. Brak danych artykułów jest wyjątkowo problematyczny. Są one bowiem wykorzystywane nie tylko dla przyjemności, np. podczas pokazów czy jako urozmaicenie imprez. Petardy hukowe i emitery są często stosowane m.in. do odstraszania dzikiej zwierzyny czy też jako rekwizyty filmowe. Z tego względu wielu importerów szuka alternatywnych źródeł dostaw.

Na rynku europejskim można co prawda dostać podobne produkty wytwarzane na Słowacji lub we Włoszech, ale są o wiele droższe i często mniej satysfakcjonujące niż chińskie odpowiedniki. Z tego względu w najbliższym czasie całkiem możliwe są spore problemy z dostępnością mocniejszych, większych petard oraz artykułów emitujących hałas.

Nadzieję daje fakt, że niektóre firmy przenoszą produkcję do innych krajów z mniej restrykcyjnymi normami, takich jak np. Turcja czy Albania. Doniesienia na ten temat są jednak nieoficjalne, dlatego równie dobrze można uznać je za plotki. Pandemia i wprowadzane w związku z nią obostrzenia z pewnością są też w tej sytuacji dodatkowym utrudnieniem.

Jak poradzić sobie z zakazem produkcji głośnych petard?

Póki co nie wiadomo, co przyniesie przyszłość. Zakaz produkcji głośnych petard nie napawa optymizmem. W sklepach można wyraźnie zauważyć już braki konkretnych, bardzo popularnych artykułów. Miłośnicy głośnych wybuchów oraz wszystkie inne osoby, które często wykorzystują takie materiały, póki co powinni stworzyć sobie zapasy niezbędnych produktów. Nie można ich już produkować o takiej mocy, ale nie zostały wycofane ze sprzedaży. Ważnym jest też fakt, że petardy to tylko wąska część z grupy fajerwerków. Te zmiany przepisów, nie obowiązują na chwilę obecną pozostałych produktów, takich jak na przykład rakiety, wyrzutnie, zimne ognie, flary, race czy stroboskopy. Zakaz produkcji głośnych petard nie oznacza więc, że nagle znikną wszystkie fajerwerki – nadal zostaje nam cały przekrój pięknych efektów naziemnych i podniebnych.

W naszej ofercie znajdziesz jeszcze szeroki wybór silnych petard hukowych i hukowo-błyskowych, a także emiterów dźwięku. Zachęcamy osoby pełnoletnie do zapoznania się z asortymentem oraz jego regularnym sprawdzaniem, ponieważ oferujemy rozmaite ciekawe artykuły w przystępnych cenach. Warto kupić potrzebne produkty, zanim zupełnie znikną z rynku.

Jesteś jedną z osób, którą zaniepokoił zakaz produkcji głośnych petard w Chinach? Bez obaw! Swoje ulubione materiały pirotechniczne znajdziesz w fajerwerkilider.pl. Zrób zapasy dostępnych jeszcze produktów oraz zaczekaj na rozwój sytuacji

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 14 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Najbardziej profesjonalny sklep z pirotechnika w Polsce. Zamowienia zawsze na czas. Produkty zawsze najwyzszej jakosci. Ogromny wybor. Swietny kontakt. Szczerze polecam. Krystian Minda
2024-05-23
Transakcja przebiegła sprawnie i szybko polecam
pixelpixel