SCREAM PISZCZĄCE MINI RAKIETKI 144SZT RS1

43,06 zł
Brutto

ZBIORCZE OPAKOWANIE 144 PISZCZĄCYCH MINI RAKIETEK. PO ODPALENIU WYLATUJĄ Z BARDZO DUŻYM GWIZDEM. IDEALNE DO ZABAWY ORAZ ODSTRASZANIA DZIKIEGO PTACTWA NA POLACH I W SADACH.

Szczegóły produktu

Cena za
Komplet 144 rakiet
Klasa certyfikacji
F2
W naszym sklepie, każdy może zostawić opienię dotyczącą produktu. Zależy nam jednak by opinie dotyczące produktów były prawdziwe i wystawiane przez realnych użytkowników. Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy faktycznie kupili i używali dany produkt. Przy tych opiniach wyświetlany jest zielony znaczek tarczy oraz informacja "Zweryfikowany zakup". Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Jeśli kupiłeś/kupiłaś ten produkt i chcesz zostawić o nim opinię - zrób to z poziomu swojego konta. Zaloguj się w prawym górnym rogu i wybierz: Opinie o produktach. W ten sposób Twoja opinia zostanie automatycznie sprawdzona i otrzyma status "Zweryfikowany zakup".

          1) Czy odstraszacze zwierzyny są legalne?

Tak. Wszystkie fajerwerki oferowane w naszym sklepie są w pełni legalne do użytku w Polsce i Unii Europejskiej. W tym sznury hukowe i inne odstraszacze zwierzyny. Potwierdzeniem tego są Certyfikaty CE, certyfikaty UN oraz ADR. Co więcej są to produkty tak zwane amatorskie o specjalnym przeznaczeniu. Nie oznacza to jednak, że potrzebujesz jakichkolwiek dodatkowych uprawnień by móc ich używać.

          2) Czy odstraszacze zwierzyny są bezpieczne dla ludzi?

Tak. Jak każdy produkt pirotechniczny, tak i sznury hukowe i inne odstraszacze zwierzyny są w pełni bezpieczne dla ludzi. By tak było, należy za każdym razem przeczytać instrukcję obsługi i się do niej zastosować. Wtedy masz 100% pewność, że używasz fajerwerków zgodnie z ich przeznaczeniem, przestrzegasz zasad bezpiecznego użytkowania a co za tym idzie - cały proces jest w pełni bezpieczny.

          3) Czy odstraszacze zwierzyny są bezpieczne dla zwierząt?

W przeciwieństwie do innych repelentów, sznury hukowe i petardy hukowe nie są szkodliwe dla zwierząt. Maksymalny poziom hukowy, w najgłośniejszych produktach wynosi do 120dB, z odległości 8 metrów. Wraz z odległością od sznura hukowego, poziom hałasu spada. Na przykład z odległości 50 metrów - w pustej przestrzeni pola, będzie to już tylko około niecałych 100dB. Co to oznacza w praktyce? Dla porównania: gdy oglądamy w domu telewizor to jego poziom głośności waha się od 60 do 75dB. 80dB to poziom głośniejszej muzyki, 90dB to poziom hałasu zwykłego ruchu ulicznego. 100dB najczęściej określany jest jako próg przyjemności. Dźwięki o tym natężeniu, nie są więc w ogóle szkodliwe dla człowieka. Dla zwierząt, które są zdecydowanie bardziej wrażliwe, dźwięki te są nieprzyjemne co powoduje, że starają się unikać terenów, na których dźwięk ten występuje.

          4) Hałas powoduje nieodwracalne zmiany w organizmach zwierząt a w skrajnych przypadkach nawet ich śmierć. Dlaczego więc sznury hukowe i odstraszacze pirotechniczne są rzekomo bezpieczne dla zwierząt?

Jak już wyżej wspomnieliśmy hałas generowany przez wszystkie materiały pirotechniczne do odstraszania zwierząt nie może przekraczać 120dB z odległości 8 metrów. Im dalej od sznura hukowego lub petardy, tym ten poziom dźwięku spada. Nie są to wartości, które są szkodliwe dla zwierząt. Faktem jest, że hałas ma bardzo duży wpływ na zwierzęta hodowlane oraz dzikie, jednak mowa tu o długotrwałym narażeniu na ciągły hałas - na przykład w oborach, kurnikach przemysłowych itp. Należy mieć na uwadze, że badania wykazują faktycznie negatywne konsekwencje w hodowlach, w których poziom hałasu generowany przez np. nawiewniki powietrza, dozowniki pasz itp jest wysoki i zwierzęta ciągle przebywają w tym hałasie. Nie ma to natomiast miejsca, w wypadku sznurów hukowych lub innych fajerwerkowych odstraszaczy zwierzyny. Tu hałas jest jednostkowy. W przypadku sznurów hukowych jest to zazwyczaj jeden strzał w odstępach od 20 do 40 minut. Trwa on raptem sekundę. To wystarcza by zwierzę się przestraszyło i zdecydowało opuścić teren. Nie jest więc narażone na stały hałas.

Sposoby dostawy Nazwa Czas dostawy Cena
Kurier Inpost Kurier Inpost Wysyłka maksymalnie do 48 godzin od opłacenia zamówienia. 23,00 zł
Kurier Inpost Pobranie Kurier Inpost Pobranie Za zamówienie zapłacisz gotówką dopiero kurierowi przy odbiorze paczki. 30,00 zł
Paczkomat Paczkomat Paczka zostanie wysłana na następny dzień od otrzymania płatności i będzie do odebrania w wybranym przez Ciebie paczkomacie. 19,99 zł
Paczkomat Pobranie Paczkomat Pobranie Przesyłkę opłacisz w aplikacji Inpost przed odbiorem paczki z paczkomatu. 26,00 zł
Kurier DPD Kurier DPD Wysyłka do 48 godzin roboczych od momentu opłacenia zamówienia. 28,99 zł
Kurier DPD Pobranie Kurier DPD Pobranie Za zamówienie zapłacisz gotówką kurierowi przy odbiorze paczki. 34,99 zł
Przesyłka niestandardowa Przesyłka niestandardowa Produkty w zamówieniu przekraczają standarowe rozmiary akceptowane przez kurierów. 88,45 zł

Realizuj zamówienie

Powrót do sklepu

Koszyk jest pusty.

Konto

Nie masz konta?
Create an Account
4